Чарівність карликових країн Європи



Їх не завжди просто розшукати на світовій мапі. У них крихітні території і маленьке населення, що створює грунт для жартів і анекдотів. Був час, коли майже вся роздрібнена Європа являла собою дрібні держави. Зараз залишилося тільки кілька карликових країн, такі як Андорра, Ліхтенштейн, Мальта, Монако, Люксембург, Сан-Марино. У кожної їх них - своє обличчя, кожна країна - величезний музей, що розповідає про цікаву багатовікову історію.

Князівство Ліхтенштейн


Мальовничі пейзажі, цікава історія та приголомшливе сьогодення. У цій статті ми розповімо цікаві факти про дивовижний край Ліхтенштейн.

Князівство Ліхтенштейн перлина на карті Європи. Особливими у цій країні є культура, державний устрій, побут. Побувавши у Ліхтенштейні туристи вражені його колоритом та різнобарв'ям.

Ліхтенштейн одна з найменших країн Європи, розміри її всього 160 квадратних кілометрів.

  Ліхтенштейн об’єднує в собі кілька країн. Мова німецька, попри те, що спільні кордони з Німеччиною відсутні. Національна валюта швейцарський франк. Гімн це мелодія з гімну Великобританії, відрізняється лише текст пісні. Прапор країни такий як у Гаїті добавлена до нього лише корона.

  Головним правителем є князь, їхня конституційна монархія дуже схожа на абсолютну.

Столиця Ліхтенштейну місто Вадуц. В ньому проживають менш ніж 6 000 жителів.

Ліхтенштейн колись належав до Римської імперії. Починаючи з 1719 року по сьогоднішній день кордони цієї держави незмінні.

Майже третина жителів це іноземні громадяни, більшу частину з них складають австрійці і швейцарці.

Попри свої невеликі розміри Ліхтенштейн одна з найбагатших країн Європи, адже на душу населення припадає майже 60 тисяч євро на рік. Це може слугувати поясненням того, що в країні немає зовнішніх боргів. Попри те, що в країні проживає 37 000 осіб, тут зафіксовано понад 70 000 іноземних компаній. Іноземних бізнесменів заманюють низькі податки. На 10% бюджет поповнюють виробництвом поштових марок. Найбільший же дохід у країні від машинобудування та приладобудування.

У країні дуже великий попит на робочу силу. Третя частина працівників цієї країни щодня приїжджають з інших країн. В основному це Австрійці, Швейцарці, Німці.

Щоб здобути вищу освіту жителям доводиться навчатися у Швейцарії, адже ВНЗ в Ліхтенштейні відсутні.

Співробітників поліції в цій країні менше ніж 100 осіб, але рівень злочинності на нульовій позначці. Ув'язнених можна перерахувати на пальцях, їх менше десятка. Хоча це ті чий термін ув’язнення менший ніж 2 роки, у кого ж термін перевищує дворічний термін переправляють до сусідніх австрійських в’язниць. Їжу для своїх в’язнів постачають з ресторанів, це значно економніше ніж платити заробітну плату кухарю.

З 1866 року Ліхтенштейн не бере участі у воєнних баталіях. Коли Ліхтенштейн брав участь в воєнних діях в армії країни нараховувалося всього 80 осіб. Армія розпущена з 1868 року. І не просто так, адже ті іноземці які тут проживають під захистом своїх держав, в разі небезпеки інші держави захищатимуть своїх громадян.
Цю країну можна навіть орендувати на добу, сума такої послуги 70 тисяч доларів. Ліхтенштейн має один національний телеканал, громадський транспорт також лише один, це автобуси. Найпопулярнішим особистим транспортом є велосипед.

Через територію Ліхтенштейну прокладена залізнична дорога, що об'єднує між собою Австрію зі Швейцарією. Довжина колії ледь перевищує 9 кілометрів, на її протяжності нараховують чотири залізничні станції.

Особливими є і природні умови попри невеликі розміри країна є центром гірськолижного туризму, що не є дивиною, адже більша частина Ліхтенштейну покрита горами. Від гірського туризму бюджет країни також має великий дохід.

Відомий меценат Ліхтенштейну Едуард Олександрович фон Фальц-Фейн був уродженцем Херсонської губернії, теперішня територія нашої Херсонської області. Він зробив не малий вклад в розвиток гірськолижного спорту, залучаючи та запрошуючи талановитих спортсменів з інших країн.






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Бернська конвенція і авторське право

Камера, стоп. Знято! Євроквіз «Європейське кіно»