«Казкові скульптури.» Нове життя старих книг

 

Гарна книга здатна надихнути будь-кого на нові звершення чи створення нових шедеврів. А талановитого митця може надихнути будь-яка книга, навіть якщо її сюжет через втрачені сторінки чи незрозумілу мову залишається йому невідомим.

Виявляється книги - це не тільки скарбниця знань та досвіду, а й матеріал для створення арту.

Сучасні художники по всьому світу не припиняють вигадувати та дивувати новими жанрами та видами мистецтва. Іспанська художниця Малена Валькарсель - одна з них. Вона використовує старі та пошкоджені книги, аби створити з них вражаючі скульптури та прикраси.


Художниця Малена Валькарсель живе в містечку Аліканте на іспанському узбережжі Середземного моря. Ці витвори мистецтва – її робота.

На перший погляд може здатися, що автор таких скульптур не може любити читати, адже для нього книга – лише "сировина" для майбутньої роботи.

"Я люблю книжки і люблю читати. Захоплення читанням у мене почалося ще з дитинства, коли я була ще дуже маленькою дівчинкою. Книги – це найкращий спосіб подорожувати, вони чарівні. Гарна книга може навіть покращити самопочуття", - ділиться Малена.


Всіх книгоманів Малена заспокоює: вона не вбиває книжки, а навпаки – рятує їх. Художниця підбирає викинуті чи загублені книги і перетворює їх на нічники, прикраси та казкові скульптури.

"Для своїх скульптур та паперової біжутерії я використовую виключно книги, які мають бути утилізовані: порвані чи без деяких сторінок. Я фактично рятую їх від спалення та знищення. Часто люди викидають або здають у "секонд-хенд" свої книжки. Саме такі я використовую для скульптур. Важливо, щоб люди знали, що я не псую книжки. Я трансформую їх у мистецтво. І старі книжки отримують нове життя", - каже майстриня.


Бук-артом Малена займається вже 4 роки. Колись незвичайне захоплення переросло в професійну справу.

Тепер для Малени це цікава та улюблена робота. Свої витвори вона продає переважно онлайн. Її клієнти – з усього світу, і, пропри велику ціну на скульптури та прикраси, замовлень надходить багато.


На виготовлення однієї скульптури в залежності від її складності Малена витрачає від двох до п'яти тижнів. Спершу художниця робить начерк майбутньої скульптури. Після цього переносить його на книжку. Своєю авторською технікою майстриня не ділиться, але уточнює: "Я не вирізаю зі сторінок, а розрізаю їх, згинаю та склеюю папірці. Окрім книг, використовую й інші матеріали: проволоку, дерево, картон і, звісно, світлодіодні ліхтарі".



Деякі скульптури – не лише прикраси інтер'єру, а й доволі практичні речі. Зокрема, Малена створює нічники. "Я використовую світлодіодні ліхтарі, щоб надати певний характер своїм скульптурам. Вони працюють з таблетковими батарейками та живуть вічно", - ділиться майстриня.




Сюжети творінь Малени Валькарсель найрізноманітніші: від казкових садів до популярних художніх творів. Але сюжет самої книги не обов'язково має бути пов'язаний з самим витвором бук-арту.




Якщо у вашому домі завалялося кілька старих та непотрібних книг, не спішіть віддавати їх на макулатуру, а спробуйте свої сили у скульптурі.






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Грайте в онлайн-гру “Хайп проти Правди” та отримайте шанс відвідати штаб-квартиру НАТО в Брюсселі

Винахідник приносить світло в'язням темряви. Всесвітній день абетки Брайля