Міжнародний день солідарності людей

 

20 грудня щорічно у всьому світі, починаючи з 2006 року, відзначають Міжнародний день солідарності людей. Це свято покликане наголосити на важливості згуртованості, підтримки та співпраці між народами для вирішення глобальних проблем, таких як бідність, нерівність та несправедливість.

Проголошено це міжнародне свято Організацією Об'єднаних Націй з метою розвитку культури солідарності та духу взаємодопомоги для досягнення соціальної справедливості та боротьби з бідністю. Солідарність є однією з основних цінностей міжнародних відносин у двадцять першому столітті. Щорічно свято присвячується якійсь темі, яка визначає завдання та перспективи на майбутнє.

Міжнародний день солідарності людини:

Ø день, щоб відсвяткувати нашу єдність у різноманітності;

Ø день, аби нагадати урядам дотримуватися своїх зобов’язань щодо міжнародних угод;

Ø день для підвищення обізнаності громадськості про важливість солідарності;

Ø день проведення заходів для заохочення нових ініціатив щодо подолання бідності та в загальному досягнення цілей сталого розвитку.

Цей день нагадує необхідність єдності в умовах глобальних викликів. Насправді, солідарність не тільки сприяє миру та безпеці, а й є рушійною силою у боротьбі з нерівністю та бідністю. У сучасному світі, повному конфліктів та соціальних викликів, це поєднання стає особливо важливим.

Міжнародний день солідарності людей нагадує про те, що лише об'єднавши зусилля люди можуть побудувати світ, заснований на взаємній повазі, розумінні та рівності.

Солідарність має стати основою для співпраці між народами та націями. Вона також є важливою основою для реалізації цілей сталого розвитку, спрямованих на викорінення бідності, захист планети та забезпечення мирного та справедливого життя для всіх.

Єдність людей полягає у різноманітності, взаємній відповідальності, взаємодопомозі та спільності інтересів, необхідних для досягнення спільних цілей та майбутнього, шляхом формування та виконання певних планів, програм та політики. Саме завдяки солідарності, людство здатне долати бар'єри та працювати спільно заради кращого майбутнього.

Однозначно, для подолання різних протиріч всі країни повинні діяти більш узгоджено, а для цього необхідна солідарність.

При цьому солідарність має бути гнучкою. Гнучкість дозволяє узгодити спільні політичні кроки з думкою, нагальними інтересами та особливостями кожної зі світових держав. У свою чергу, це найкращий спосіб підтримати ідею спільної долі та знизити ризики поділу планети.

Міжнародний день солідарності людей висвітлюється усіма засобами масової інформації, включаючи статті в журналах, промови на офіційних заходах, нотатки у веб-блогах окремих осіб, груп і організацій.

На документах і матеріалах, що сприяють просуванню Дня, можна побачити емблему ООН – проекцію Землі, центровану на Північному полюсі, яка охоплює всі континенти, окрім Антарктиди, і чотири концентричних кола, що представляють рівні довготи. Проекція оточена гілками оливи, що символізують мир.

До народів усіх країн звертається голова ООН і вкотре нагадує людям, що глобальні завдання, пов'язані з викоріненням злиднів, безробіття, тяжких хвороб та епідемій, можна вирішити лише спільними зусиллями всіх країн, а не окремих соціальних груп.

Сьогодні одним із головних стратегічних завдань людства є створення безпечної у всіх відносинах світової спільноти. Уся світова спільнота повинна брати участь у боротьбі проти гноблення народів, зростання несправедливості, за припинення військових дій.

 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Бернська конвенція і авторське право

Інтегроване та інклюзивне навчання в Італії