Історія – це посвідка на проживання народу на своїй землі

 

“Історія Європи. Український погляд” від Братів Капранових – це захоплююча подорож у минуле та сучасність Європейського континенту, розглянута з особливого українського погляду. У цій книзі ви знайдете лаконічний та ілюстрований екскурс, який допоможе вам краще зрозуміти, як формувалася географічна та політична карта Європи.

Автори висвітлюють роль України в історії Європи та пояснюють, чому Україна є невіддільною частиною цього континенту. Книга надає можливість систематизувати та оновити ваші знання про важливі історичні події, які сформували національну ідентичність та політичну карту сучасної України.

Історична наука накопичує величезну кількість фактів. Запам’ятати їх усі не здатна жодна людина. Але це – не привід опускати руки. Завжди можна підшукати собі наставника, який допоможе відібрати і систематизувати історичні факти так, щоб вони склалися у цілісну картину.

Ця книга і є таким наставником. Вона розглядає історію як цілісний процес розвитку комунікацій між людьми. Адже люди –  істоти соціальні.

Опора на поступ комунікацій дає можливість виструнчити оповідь про історію цілого європейського континенту в єдину компактну і лаконічну розповідь. За її допомогою в голові читача складається послідовність та зв'язок основних історичних сюжетів.

 


Кожен розділ книги містить карту. Вони є дуже важливими, бо розібратися в історії без її прив’язки до географії практично неможливо. Особливо коли ми говоримо про історію цілого континенту. Усі карти в книзі подаються в одному масштабі і на одному й тому ж місці сторінки, так, щоб ви легко могли зорієнтуватися в них та відзначити зміни.


Історія приділяє окрему увагу вивченню політичних процесів минулого – створенню і розвитку держав та їхніх об’єднань, війнам та експансіям. Проте ця книга не робить акцентів на війнах. Бо вони здебільшого не прискорювали історичний розвиток. Скоріше, навпаки – вони його зупиняли.

Історична пам'ять – це фундамент. На якому твориться сьогодні колективний світогляд людей, об’єднаних одою нацією, державою чи ідеологією. Вона дозволяє кожному оцінити, чи у правильному напрямку розвивається спільна справа.

Крім того, історія дозволяє розібратися у складних питаннях сучасності. Вона завжди підкаже, як саме виникла певна проблема, або запропонує історичну аналогію.

Звісно, історія не залишає людей байдужими. І якщо історично наука не застосовує поняття добре-погано, то громадськість потребує обов’язкової оцінки історичних фактів. І всі так звані історичні конфлікти базуються, найперше, на різних оцінках подій сторонами. Часто для доведення своєї історичної правоти учасники суперечки вдаються навіть до фальсифікації фактів минулого.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Бернська конвенція і авторське право

Інтегроване та інклюзивне навчання в Італії