Інформаційна самооборона. Фактчекінг

 

У дорослому житті важливо берегти в собі дитину, щоб щиро радіти світу й відкриттям. В інформаційному ж полі потрібен внутрішній журналіст, щоб убезпечити себе від дезінформації та маніпуляцій.

         Разом із Центром протидії дезінформації при РНБО презентуємо 7 серію  мультфільму про протидію дезінформації та фейкам під час війни.

Цього разу дізнаєтесь  про фактчекінг:

Ø що це таке й звідки походить;

Ø коли сумнів є хорошою стратегією;

Ø як перевірити на автентичність фото- й відеоматеріали;

Ø чому часто картина дійсності в медіа неповна;

Ø як граються вашими емоціями.

Переглядайте, освоюйте базові правила фактчекінгу.

Інформаційна війна триває і ворог намагається вплинути на нашу свідомість. Не довіряйте і не поширюйте сумнівну інформацію.

Матеріали будуть корисними кожному, хто бажає отримати нові знання на тему захисту інформації, а також для кого не байдужа доля України. Правильний вчинок українця, зокрема у цифровому просторі, наближає нас до перемоги, вчимося мислити критично!

Проєкт «Доброчесність онлайн» започаткували Центр протидії дезінформації при РНБО України та Офіс доброчесності НАЗК. Ця ініціатива реалізується за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна, Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Грайте в онлайн-гру “Хайп проти Правди” та отримайте шанс відвідати штаб-квартиру НАТО в Брюсселі

Винахідник приносить світло в'язням темряви. Всесвітній день абетки Брайля