Книги долають усі кордони

“Не в кожній “тривожній валізі” вистачило місця для книг та іграшок. А хтось, виїжджаючи, зовсім не мав валіз і речей, бо нічого не залишилося... Та ось тепер дитина каже: “Почитай мені казку”. Отже, книжка, як у казці, має з’явитися! Якщо потрібно, для цього вона подолає всі кордони” - Олена Зеленська, перша леді України.

В тривожну валізку маленьких українців, що вимушено тікають за кордон від агресії російської федерації, не потрапила книжка рідною мовою. Але вона може допомогти подолати наслідки психологічної травми та стресу.

Тому Український інститут книги ініціював проєкт “Книжки без кордонів”, який реалізує під патронатом першої леді України Олени Зеленської спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та Міністерством закордонних справ України.

Мета проєкту - допомогти дітям зменшити тривогу, успішно інтегруватися в нове для себе оточення та зберегти національну ідентичність в іншій країні.

«Знаєте, що серед іншого просять мами, які стали біженками? Книжок для дітей. Аби було чим розважити, відволікти, порадувати. Щоб говорити не тільки про війну. Для цього ми і започаткували цей проєкт – аби в кожного маленького вимушеного мігранта з’явилася книжка рідною мовою. Згодом вона разом із ним повернеться додому, в мирну Україну. І займе своє почесне місце на поличці в дитячій кімнаті, яка вже не здригнеться від вибухів. Такою буде перемога!», - зазначила Олена Зеленська.

Для реалізації цього проєкту об'єдналося багато людей.  Видавці, серед яких: «Веселка», «Крокус», «Апріорі», «Навчальна книга-Богдан», «К.І.С.», «Мушля», «Чорні вівці/Книги ХХІ», «Ранок», «Віват», «Талант/Unisoft», «IPIO» та «Наша ідея» - безплатно надали 40 макетів дитячих книжок українською мовою.

Першою проєкт підтримала Федерація європейських видавців, менеджери якої створили спеціальну сторінку для збору коштів онлайн і керують розподілом зібраних грошей. Громадські організації, органи місцевої влади, українські дипломатичні представництва за кордоном своєю чергою шукають партнерів і роблять власні тиражі, а волонтери допомагають розповсюдити та подарувати маленьким українцям готові примірники.

За час роботи проєкту від початку березня і до кінця липня вдалося надрукувати і поширити понад 160 тисяч книжок у 20 країнах світу: Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччині, Литві, Латвії, Естонії, Молдові, Болгарії, Туреччині, Великій Британії, Ірландії, Швеції, Норвегії, Фінляндії.

І це тільки перший етап. Бо, щоб підтримувати зв’язок із домом, необхідно задовольнити потреби в книжках на постійній основі. Тому з вересня 2022 року УІК разом з першою леді України Оленою Зеленською, МКІП та МЗС шукають можливості забезпечити бібліотеки Європи 2 мільйонами книжок українською мовою.

Більше дізнатися про проєкт за посиланням:

https://book-institute.org.ua/uk/activity/mizhnarodna-diyalnist/knizhki-bez-kordoniv

 

 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Грайте в онлайн-гру “Хайп проти Правди” та отримайте шанс відвідати штаб-квартиру НАТО в Брюсселі

План Джорджа Маршалла