Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності

 

Сьогодні, четвертого квітня,  в усьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей.

Ця страшна і підступна зброя вкрала і скалічила безліч людських життів. Цей жах триває і зараз.

Ніхто навіть у страшному сні не міг уявити, що буде війна, а після вторгнення ворога на Україну та рашистських обстрілів наших мирних міст з різної зброї на вулицях залишиться значна кількість боєприпасів, різних видів та різних калібрів, які несуть пряму загрозу людям.

Цей день для України проходить під невщухаючі вибухи бомб, обстріли з артилерії на тлі інших страшних злочинів російської федерації з використанням заборонених та негуманних видів зброї, що збільшує мінну небезпеку в десятки разів.

Через повномасштабне вторгнення рф на територію України проблема мін та вибухонебезпечних предметів набула особливої гостроти, хоча рф й до лютого 2022 року вісім років поспіль забруднювала українську землю. Окупаційні війська рф невпинно продовжують сіяти на українській землі смерть і каліцтва.

Близько 23% від загальної площі держави є потенційно небезпечними та потребують обстеження саперами. На повне розміновування України знадобиться до 70-ти років, близько 37 мільярдів доларів та більше десяти тисяч саперів.

З початку війни саперні підрозділи знищили більше 750 тисяч різноманітних вибухонебезпечних предметів.

російська федерація воює не лише з українськими Збройними Силами, але й з цивільним населенням України, грубо порушуючи закони та звичаї війни. російські військові масово встановлюють заборонені міжнародним правом міни-пастки, відступаючи мінують продовольчі об’єкти, приватне житло і трупи людей.

Військові злочини російських окупантів спрямовуються навіть проти українських дітей. Загарбники свідомо мінують іграшки та блискучі предмети, на які можуть звернути увагу саме малюки. Так вони хочуть вбити наше майбутнє.

Окрім прямої загрози життю людини, міни  на довгі роки можуть зробити недоступними родючі українські поля для сільськогосподарських робіт, ліси та інші природні екосистеми – для відвідування і діяльності людей, вони також становлять небезпеку для довкілля:

Ø Детонування мін часто призводить до пожеж. Пожежі на віддалених територіях важко швидко загасити;

Ø Вибухи є причиною хімічного забруднення ґрунту, що буде зберігатися впродовж багатьох років;

Ø Мінування територій значно скорочує можливості для природоохоронного менеджменту;

Ø На міни часто потрапляють дикі та свійські тварини;

Ø Тотальна зміна екосистем. Після війни кількість осередків інвазійних видів рослин зросте у зв’язку з великою площею порушених територій.

Міни є одним з найгірших наслідків війни: вони забруднюють землю і воду, роблячи повернення до нормального життя цивільного населення іноді просто неможливим. Від військових залишків, найбільше страждає цивільне населення, особливо діти через свою підвищену вразливість та недостатню обізнаність з правилами безпеки при поводженні з вибухонебезпечними предметами. Наслідки мають руйнівний вплив на життя населення, навколишнє середовище та економіку. Розмінування має ключове значення для безпечного процесу відновлення.

Сапери та рятувальники регулярно нагадують основні правила мінної безпеки.


Обізнаність про мінну безпеку необхідна для кожного українця, адже наслідки війни матимуть довге відлуння і повне очищення країни від мін, на жаль, не відбудеться швидко та триватиме роками навіть після завершення війни.

Зараз, коли в нашій країні йде повномасштабна війна, кожна людина повинна розуміти, що отримані  знання та дотримання особистої безпеки можуть зберегти найцінніше - життя.

Що ми можемо зробити?

Підвищувати обізнаність про мінну небезпеку. Дізнайтеся самі та розкажіть своїм близьким про правила безпечної поведінки на забруднених територіях.

Підтримувати організації, які допомагають постраждалим від мінної небезпеки. Ці організації надають допомогу жертвам мін, проводять розмінування та навчають людей правилам безпечної поведінки.

Звертати увагу на підозрілі предмети. Не чіпайте їх і негайно повідомте про них ДСНС за номером 101.

Разом ми можемо зробити світ безпечнішим!



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Бернська конвенція і авторське право

Інтегроване та інклюзивне навчання в Італії