«Барнахус» – досвід північних країн щодо захисту інтересів дитини в судових процесах


«Барнахус»  у перекладі означає «Будинок дітей». Це  – міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр по роботі з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів.
Тут проводиться співбесіда з дітьми у безпечній спосіб, здійснюється медичний огляд для цілей судової медицини та надаються усі необхідні терапевтичні послуги в рамках кримінальних розслідувань та судових процесів.
Модель «Барнахус» була створена для того, щоб запобігти травматизації дітей внаслідок повторних співбесід, які проводять різні служби в різних місцях. Дослідження показали, що подібний досвід може виявитися дуже травматичним для дитини.
Ісландія стала першою з північних країн, що втілила цю концепцію у 1998 році. Згодом до неї приєднались  Швеція, Норвегія та Данія.
Відповідно до цієї концепції, співбесіда з дитиною проводиться в спеціальній кімнаті. За нею в іншій кімнаті (приміщення для прослуховування) спостерігають суддя, який офіційно відповідає за процедуру, соціальний працівник органів із захисту дітей, співробітники поліції, прокуратури, адвокат обвинуваченого і адвокат з прав дитини. Інтерв’ю записується на відео і використовується в суді.
«Дитина повинна бути почута. Ця модель була розроблена для того, щоб створити правову систему, яка відповідає спеціальним потребам дітей та забезпечує їхні права, – сказала Хелена Лундгрен. –  «Барнахус» існує, щоб служити інтересам усіх дітей та забезпечувати належну правову процедуру».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Бернська конвенція і авторське право

Камера, стоп. Знято! Євроквіз «Європейське кіно»