Роман ірландської письменниці Саллі Руні «Нормальні люди» вперше вийде українською у «Видавництві Старого Лева».


«Нормальні люди» — книга про молодих людей і для молодих людей. У її центрі – складна дружба та стосунки двох підлітків, популярного футболіста Коннелла і інтелектуалки Маріанни.  
Маріанна та Коннелл – у школі вдають, наче не знають одне одного. Він — популярний та улюблений усіма, вона — самотня дивачка, з якої відкрито насміхаються. Однак між ними виникає дивовижний зв’язок, який вони вирішують тримати в таємниці і який відтоді назавжди змінює їхні життя. Пізніше, у дублінському коледжі, Маріанна впевнено вписується у тамтешнє товариство, а Коннелл незграбно шукає своє місце серед столичної богеми.
 За роки навчання вони постійно кружляють одне довкола одного, то віддаляються, то зближуються, але все одно між ними лишається щось, що неймовірним чином притягує їх одне до одного.
 Поміж іншими стосунками вони випробовують, як далеко можуть зайти у своєму прагненні бути просто собі нормальними людьми і врешті — несподівано врятувати одне одного.
Саллі Руні піднімає низку проблем, з якими стикається молодь: труднощі вибору, невпевненість в майбутньому або байдужість до нього, адаптація до нового середовища, стосунки з однолітками та ін.



Роман, що є другим у доробку Саллі, побачив світ 2018 року у британському видавництві «Faber & Faber». Відтоді кількість проданих екземплярів книги у різних форматах сягнула мільйонної позначки. Також роман потрапив до довгого списку Букерівської премії 2018 року та того ж року став переможцем премії Коста.
2019 року книгу внесли до довгого списку Жіночої літературної премії Бейліз та топ-25 найкращих книг ХХІ століття за версією газети «The Guardian».
Книга перекладена понад 40 мовами, а у 2020 році на телеекранах з'явився серіал, знятий за її мотивами з однойменною назвою «Нормальні люди», який мав рекордну кількість переглядів на BBC та Hulu.  


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська кава Юрія Кульчицького

Бернська конвенція і авторське право

Камера, стоп. Знято! Євроквіз «Європейське кіно»